Zprávy z Chorvatska

Cestování iDNES.cz – Server pro cestovatele, turisty, outdoor Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy

 • Na co zírá mašinfíra: Budějovický koridor je zase o kus delší
  on 24. septembra 2022 at 22:00

  Je to přesně dva měsíce, co jsme vám ukázali nový úsek IV. koridoru, a je tady další kus. V půlce září se vlaky rozjely po nové trati mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Romantika staré dráhy je sice pryč, spoje z Prahy do Českých Budějovic jsou o pár minut rychlejší.

 • Neuvěřitelný příběh ostrova Nauru. Bohatství přivedlo místní na mizinu
  on 23. septembra 2022 at 22:00

  Od objevení Příjemného ostrova a vzniku jednoho z nejbohatších států světa až k úplné bídě a totálnímu zničení všeho uplynulo jen 224 let. Tropické Nauru je teď naprosto zdevastovanou zemí v bankrotu, ostrovem převážně už jen smutných rekordů.

 • Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky. Tady je jejich soupis
  on 23. septembra 2022 at 7:00

  Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po celý rok vám budeme přinášet aktualizovaný seznam železniční akcí. Můžete si vybrat mezi motorovými vozy, parními vlaky, historickými i moderními vymazlenými soupravami.

 • Znudění turisté hledají ubytování. Přespat můžete v majáku i ve slonovi
  on 22. septembra 2022 at 22:00

  Novodobí turisté jsou, co se týče ubytování, čím dál náročnější. Mnohým z nich už nestačí jen kemp u vody nebo obyčejná chatka. I samotné bydlení musí být zážitkem a nabízet úžasný výhled, stylové zařízení, soukromou pláž. Ubytovací platformy se snaží uspokojit i ty nejbláznivější představy.

 • OBRAZEM: Obrácená tramvaj. Wuppertal láká na unikátní steampunkovou atrakci
  on 21. septembra 2022 at 22:00

  Turisté z celého světa cestují do malého městečka nedaleko německého Düsseldorfu, aby si prohlédli a svezli se unikátní visutou dráhou, která je více než 100 let stará.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2022Chaty na prenájomUbytování v Chorvatsku 2022Chaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta