Zprávy z Chorvatska

Cestování iDNES.cz – Server pro cestovatele, turisty, outdoor Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy

 • Ze safari v Keni se stává bezohledný masový hon na divoká zvířata
  on 22. októbra 2021 at 22:00

  Safari v Africe patří bezesporu k jednomu z největších lákadel masového turismu v Africe. Návštěvníci přírodní rezervace v Keni se ale s pouhou prohlídkou divokých zvířat nespokojí. Smrt zvířat tu v přímém přenosu sledují přímo ze svých aut ze vzdálenosti jen pár metrů.

 • Vánoční trhy 2021: Na náměstí se po roční pauze vrátí adventní atmosféra
  on 22. októbra 2021 at 9:41

  Po loňské přestávce vynucené koronavirem se letos plánují tradiční vánoční trhy. Stánky s adventními pochoutkami se objeví například v Praze na Václavském a Staroměstském náměstí, v Brně či v Ostravě. Ale i letos může koronavirus podobu trhů ovlivnit.

 • Čtenáři cestují: Dovolená na jihovýchodním Slovensku byla plná milých setkání
  on 22. októbra 2021 at 9:29

  Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. Čtenář iDNES.cz Jan Havlena vyrazil vlakem s rodinou na jihovýchodní Slovensko. Na dovolené si užívali především setkávání s místními.

 • Neotřelý tip na konec sezony. Albánské pobřeží láká krásnými scenériemi
  on 21. októbra 2021 at 15:00

  Durrës, Dhërmi nebo Sarandë. Tyto lokality na středomořském pobřeží možná leckomu mnoho neřeknou, přesto stojí za pozornost. Právě na těchto místech v Albánii se ještě můžete i v pokročilém podzimu vykoupat v moři. A v okolí se najde plno zajímavých atrakcí lákajících k prohlídce.

 • Svoboda v obytné dodávce. Tříčlenná rodina sedmý měsíc křižuje Evropu
  on 20. októbra 2021 at 22:00

  Když je nevlídno, jeď na jih. Když je na jihu moc horko, zamiř na sever. Takové je nomádské pravidlo. Na jaře jsme přestěhovali do obytné dodávky a snažíme se tímto pravidlem řídit. Jaro jsme strávili na Iberském poloostrově, léto ve Skandinávii a teď na podzim se touláme Balkánem. Říkáme tomu Adamova velká cesta.

      Ubytovanie v ChorvátskuChaty na prenájomUbytování v ChorvatskuChaty na pronájemZájezdy k mořiČerstvo pražené zrnkové kávyZľavové kupónyVoľné pracovné miesta