fbpx

Zprávy z Chorvatska

Cestování iDNES.cz – Server pro cestovatele, turisty, outdoor Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy

 • Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko
  on 24. září 2023 at 10:00

  V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka nedokládalo. Krvavě červená hladina laguny, která vyplňuje údolí, není jen ukázkou ekologické hrozby. Dává také vzpomenout na vesnici Geamăna, kterou komunisté nechali vystěhovat.

 • Na co zírá mašinfíra: S Brejlovcem po bludovské spojce vstříc Jeseníkům
  on 23. září 2023 at 22:00

  S dnešním Mašinfírou se budeme toulat po Moravě. Z frekventované koridorové tratě vyrazíme na sever, Jeseníkům vstříc. Brejlovcem společnosti Kladenská dopravní a strojní pojedeme ze Zábřehu na Moravě do Hanušovic.

 • OBRAZEM: Sbalte si věci a objevte nejhezčí přírodní vyhlídky v Česku
  on 22. září 2023 at 22:00

  Protentokrát jsme se vyhnuli rozhlednám a přinášíme tipy na nejhezčí vyhlídky, které jsou všechny přírodního původu. Pohledy na vzdálené horizonty a krajinu hluboko pod námi v nás probouzejí duši dobrodruha a podněcují chuť objevovat nepoznané. Podle známé legendy se dokonce jedna vyhlídka zasloužila o vznik naší země – vzpomeňme na praotce Čecha!

 • Ledničky už z Vltavy neloví, spíš iphone. Co vydá řeka při velkém úklidu
  on 22. září 2023 at 15:00

  Lahve, boty, brýle, ale též palety, pneumatiky, kanystry. Vydali jsme se v lodní rojnici tří set dobrovolníků lovit odpad z Vltavy na závěr vodácké sezony. Co všechno lidé nechali v naší nejoblíbenější řece, popisuje magazín Víkend DNES.

 • Cykloturistika nedotčenou přírodou. V Českém lese vás čeká i temná historie
  on 21. září 2023 at 22:00

  V přelidněných českých horách se jen obtížně hledají místa, kde stále vládne příroda a člověk je jen návštěvníkem. Možná největší takovou oblastí je Český les, odlehlé pohoří na hranicích s Bavorskem, které je nepříliš známým cykloturistickým rájem. Vydejte se s námi na tři výlety a prozkoumejte zdejší hluboké hvozdy, prázdné stezky, zaniklé vesnice i rašeliniště.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny