Zadar

Zadar je centrem severní Dalmácie, univerzitním městem a významným dopravním uzlem, v němž žije přes 75.000 obyvatel. Okolí města obklopuje několik menších i větších ostrovů (Pašman, Dugi Otok, Ugljan). V relativní blízkosti se nacházejí také Národní chráněné parky Paklenica a Kornati.

V Zadaru se nachází množství historických památek: kostel sv. Donáta, katedrála sv. Anastázie, antické fórum a spoustu dalších převážně románských a renesančních staveb. Historickému centru dominuje proslulá ulice Kalelarga.

Zadar se pyšní dvěma novodobými, technicky unikátními atrakcemi: Mořské varhany (Mořské orgule), které vydávají specifické zvuky a Pozdrav Slunci (Pozdrav Sunce), který vytváří soubor vizuálních efektů.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování v chorvatském Zadaru s množstvím historických památek a technicky unikátními atrakcemi. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a zobrazte fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny