Pelješac

Poloostrov Pelješac vyniká výbornými červenými víny, krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky a zátokami s krásnými plážemi. K nejoblíbenějším letoviskům patří Orebić, Trpanj, Viganj, Kučište a Žuljana. Na poloostrově žije přes 8.000 obyvatel.

Poloostrov je jediným místem v Evropě, kde ve volné přírodě žijí šakali. Vnitrozemí pokrývají převážně vinice. Odtud pochází proslulé značkové víno Dingač a Postup. Na pobřeží se pěstuje jižní ovoce, mandlovníky a olivovníky. Vzkvétá také rybolov, včetně umělého chovu ústřic.

Prvními historickými obyvateli poloostrova byli Ilyrové, po kterých zůstal objev významné u osady Nakovana – významná ilyrská svatyně z prvního tisíciletí p.n.l. Nálezy z řeckého a římského období jsou skromné. Ze starokřesťanského a předrománského období pochází několik velmi cenných kostelíků, především kostelík sv. Michala (Sveti Mihovil) s freskami, z pozdního středověku pocházejí gotické františkánské kláštery.

Hlavním střediskem cestovního ruchu je městečko Orebić, který je známý svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží se pokládají pobřežní místa Kučište, Viganj a Lovište. More u osady Viganj je považováno za nejvhodnější surfařské místo, kde se konaly i Mistrovství Evropy ve windsurfingu. Na jižním pobřeží jsou příjemnými malými letovisky Žuljana, Trstenik a Prapratno.

Poloostrov Pelješac má trajektové spojení z Trpanji do Ploče na pevnině, z Orebiće do Brusle-Dominće a z Prapratna do Sobry na ostrově Mljetu u Stonu, lodní řád najdete v části Lodní doprava).

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na chorvatském poloostrově Pelješac proslulém výbornými červenými víny.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny