Pašman

Ostrov se nachází u Zadaru, jihovýchodně od ostrova Ugljan, se kterým je spojen mostem přes průplav Ždrelac. Pobřeží ostrova je členité, vnitrozemí je kopcovité. Na méně členitém východním pobřeží se nacházejí všechny větší sídla ostrova – Tkon, Nevidjany, Kraj, Pašman, Mrljane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac. Počet obyvatel na ostrově Pašman se pohybuje kolem 3300. Na ostrově se pěstují olivovníky, zelenina, ovoce, chovají se ovce, vzkvétá rybolov.

Pašman byl osídlen Ilyrové už v prvním tisíciletí p.n.l., později je vystřídali Římané a pak Benátčané. Památek zůstalo jen velmi málo.

Ostrov má trajektové spojení z Tkonu do Biogradu na moru a z Preka na ostrově Ugljan do Zadaru. Ostrov Pašman je navzdory vhodným a příznivým přírodním podmínkám turisty málo navštěvovaný, což však zaručuje klidnou dovolenou. Sousední ostrov Ugljan má větší a kvalitnější ubytovací kapacity, Pašman si však zachovává svůj původní přírodní ráz.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na klidném chorvatském ostrově Pašman. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a zobrazte fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny