Korčula

Ostrov Korčula patří ke skupině ostrovů Jižní Dalmácie. Žije na něm přes 15.000 obyvatel. Jeho pobřeží je velmi členité a obklopuje ho množství ostrůvků (Badija, Majsan, Planjak, Vrnik, Sutvara, Ošjak, Proizd). Část ostrova je hornatá s kopci dosahujícími výšky přes 500 metrů. Na ostrově se pěstuje velmi kvalitní vinná réva, jižní ovoce a právě z něj pocházejí některé oblíbené vína, např. Pošip, Rukatac, Grk a Plavac. Příznivé klimatické podmínky přispívají k vysoké návštěvnosti ostrova iv mimosezónních měsících. Nejznámější jsou přímořské obce Korčula, Vela Luka, Lumbarda, Brna a Prižba a vnitrozemské Blato, Čara, Pupnat, Smokvica a Žrnovo.

Ostrov byl obydlen již v prehistorické době, jako na celém Jadranu, i zde byly prvními obyvateli Ilyrové, později Řekové, pak Římané. Historicky je známá námořní bitva, ke které došlo mezi Benátčany a Janovany v r. 1298, ve které byl Janovany zajat slavný cestovatel Marco Polo, který pak v janovském vězení dal dohromady svůj slavný cestopis do zemí Dálného východu. Dlouhá staletí vládli ostrovu Benátčané, které mu vtiskly svůj typický ráz a kolorit. Téměř celý ostrov, ale zejména hlavní město Korčula, si zachovalo téměř nedotčený starobylý původní ráz a kulturně historické památky.

Ostrov Korčula má s pevninou (Orebić) spojení trajektem z přístaviště Korčula-Dominće. Přístav přímo ve městě slouží zejména výletním lodím a jachtám. Další přístav je ve Vela Luka, kde zastavují trajekty a lodě ze Splitu a pak pokračují na ostrov Lastovo.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na nedotčeném starobylém chorvatském ostrově Korčula, jehož občanem byl i slavný cestovatel Marco Polo.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny