Hvar

Jeden z deseti nejkrásnějších ostrovů na světě, kde najdete i naprosté soukromí, i bohatý noční život. Okolní vody patří podle nejnovějších průzkumů k nejprůzračnější na Jadranu. Na ostrově žije přes 11.000 obyvatel.

Na ostrově se pěstuje vinná réva, olivovníky, jižní ovoce (citrusy, fíky) a také rohovník, jehož plody jsou u nás známé pod jménem svatojánský chléb. Hvar je známý pěstováním levandule a rozmarýnu. Zásobování vodou je zajištěno podmořským potrubím z pevniny.

Historie ostrova Hvar je velmi stará, nejstarší nálezy pocházejí z doby 6000 až 5000 let p.n.l. Jako na celém Jadranu, i na Hvaru byli usazeni Ilyrové, později Řekové. Na úrodném Starigradské pole, východně od města Stari Grad se dochoval tzv. Řecký ager, což je parcelace zemědělské půdy. Je to historická památka zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Hlavní střediska na ostrově jsou Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska, Zavala, Sućuraj. Ostrov Hvar má trajektové spojení ze Stari Gradu do Splitu a ze Šučur do Drveniku na Makarské riviéře.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na chorvatském ostrově Hvar s nejprůzračnější mořem na Jadranu. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a zobrazte fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny