Dugi otok

Ostrov Dugi otok je známý množstvím jeskyní: Strašna peć, Kozja peć, Veli Badanj, Crvene rupe, pečné. Na jihu ostrova je jeden z nejkrásnějších jadranských zálivů Telašćica, na severu je stejně malebný záliv Solišćica. Jižní část ostrova je kamenitá, západní pobřeží je strmé a vysoké. Dugi Otok má krásnou a neporušenou přírodu. Na ostrově žije něco přes 2800 obyvatel. Hlavní a největší obcí je Sali. Na ostrově se pěstuje vinná réva, olivovníky a zelenina, obyvatelé se také věnují chovu ovcí a rybolovu.

Ostrov Dugi otok nabízí výborné podmínky pro všechny vodní sporty, v obci Božava je prestižní potápěčská škola. Velmi blízko ostrova se nacházejí Kornatské ostrovy (Národní park Kornati), které jsou magnetem pro všechny milovníky nedotčené přírody. Dugi otok má trajektové spojení se Zadarem z obce Brbinj.

Vyberte si z nabídky ubytování na chorvatském ostrově Dugi otok s krásnou a nedotčenou přírodou s množstvím jeskyní a skvělými možnostmi vodních sportů.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2023Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Urlaub Kroatien Geniessen 2023   Apartmaji Na Hrvaškem 2023   Zájezdy k mořiChaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny