Ostrov Čiovo je díky blízkosti pevniny a mostu v Trogiru velmi dobře dostupný. Nejvyšší vrch je Rudine, na ostrově nejsou žádné vodní toky a tak musí být zásobován vodou z pevniny. Díky příznivému podnebí se pěstují mandlovníky, vinná réva, olivovníky a fíkovníky.
Čiovo je administrativní součástí Trogiru, žije na něm 6.000 obyvatel a jejich počet díky nové zástavbě stále stoupá. Na ostrově jsou obce Čiovo, Arbanija, Zedno, Okrug Gornji a Donji a osady Slatine a Prizidnice.
Původní název ostrova je Bua, který je zřejmě ilyrského původu. Z historie se na ostrově zachovaly četné stavby jako středověký kostelík sv. Maura (Sveti Mavro) v obci Zedno, předrománský mariánský kostel Gospa kraj moře v Čiovu, někdejší gotický dominikánský klášter sv. Kříže (Sveti Križ) v Arbanija, mariánský kostelík Gospa od Prizidnice na východě ostrova na skalách, byzantská ikona a gotický obraz “Ukřižování” ve farním kostele v Slatine a pozůstatky raně křesťanského kostelíka sv. Eufemie (Sveta Fumija) na ostrůvku Sveta Fumija.
V zátoce Movarštica je oblíbená Bílá pláž (Bijela plaža) a pláže v obci Donji Okrug. Při jihozápadním pobřeží Čiova jsou ostrůvky Sveta Fumija, Kraljevac, Galerija a v této lokalitě jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov. Na východním pobřeží jsou možnosti příjemného koupání v zátoce Supetarska.
Vyberte si klidnou dovolenou u křišťálově čistém moři a v krásné přírodě na ostrově Čiovo se středomořským vzezřením.